Bezpečně tmou

Zákon chodcům nařizuje používání reflexních prvků při chůzi za snížené viditelnosti mimo obec. Často jsou ale tmavá místa i uvnitř obce. Chodci reflexní prvky mnohdy zapomínají nosit a stávají se tak velmi zranitelní.

Chodce ve tmě bez reflexního prvku řidič vidí na vzdálenost pouhých 20 m. Na tak krátkou vzdálenost je schopen adekvátně zareagovat jen při velmi nízké rychlosti jízdy. Naopak chodec označený reflexní nálepkou je ve tmě viditelný na vzdálenost nejméně 200 metrů, tedy 10x větší. Jeho šance nebýt zachycen projíždějícím vozidlem je tak mnohonásobně vyšší. Přitom chodci stačí vzít si ze zásobního tubusu bezplatně dvě reflexní samolepky a připevnit si je na svůj oděv.

Díky reflexním samolepkám v tubusech viditelně umístěných na správně vytipovaných místech již nemusí nastat situace, kdy řidič chodce ve tmě neuvidí.

Naše řešení myslí i na náhlé situace, kdy chodec u sebe reflexní prvky nemá nebo je pravidelně nenosí. A samolepky mohou kromě chodců využít i cyklisté.A jak to funguje?

Z tubusu si jednoduše vezmete reflexní samolepky.

Jednu si nalepíte na oblečení zepředu a druhou zezadu.

Řidič tak má šanci Vás vidět na větší dálku a bezpečně se Vám vyhnout.


Chcete mít ve své obci vlastní tubus? Grafiku tubusu i samolepek si můžete sami zvolit.

Pro cenu a realizaci nás kontaktujte na centrala@dopravni-akademie.cz